W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa
Zameldowany poza Warszawą?

Jak się dopisać do rejestru wyborców

Jak zagłosować, jeżeli nie masz meldunku w Warszawie? To bardzo proste. Przede wszystkim pamiętaj, że masz pełne prawo głosować tam, gdzie faktycznie mieszkasz.

Po prostu miasto jeszcze nie wie, że mieszkasz właśnie tutaj. Osoby zameldowane w Warszawie są wpisane do jej rejestru wyborców automatycznie. Dla pozostałych przewidziano bardzo prostą procedurę:

  • Pobierz i wypełnij wniosek o wpisanie do rejestru wyborców, który znajdziesz na stronie warszawa19115.pl/-/wpisanie-do-rejestru-wyborcow (przewiń stronę do końca, do sekcji „pliki do pobrania”)
  • Złóż wniosek w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w swojej dzielnicy. Większość delegatur mieści się w urzędach dzielnicowych. Dokładny adres dla Twojej dzielnicy znajdziesz tutaj: bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/biura_urzedu/AO/Delegatury
  • Wniosek możesz złożyć do końca września. Nie czekaj!
  • Urząd przekaże Ci formalną decyzję o dopisaniu do rejestru wyborców. Możesz odebrać ją osobiście lub otrzymać listownie.