W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Transport

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Wchodząc na pasy, masz prawo się bać. W Polsce dochodzi do największej w całej Unii liczby wypadków drogowych w stosunku do przejechanych kilometrów. Najczęściej poszkodowani w wypadkach są piesi.

To samorządy mogą zmienić ten stan rzeczy! Ustalają i egzekwują ograniczenia prędkości. Tworzą strefy tylko dla pieszych i rowerów. Decydują, czy ulice miasta będą służyć mieszkańcom, jako miejsce załatwiania spraw, czy pozostaną przelotówkami dla aut. Proste zwężenie pasów sprzyja ograniczeniu prędkości i bezpieczniejszej jeździe.

O bezpieczeństwo na drogach będziemy walczyć bezkompromisowo, tak by liczba ofiar śmiertelnych wypadków spadła do zera. Nazywamy ten cel Wizją Zero. Jej częścią jest radykalna zmiana podejścia do planowania przestrzennego. Chcemy, by większość spraw dało się załatwić bez opuszczania dzielnicy, a podróż komunikacją publiczną była najszybsza nawet wtedy, gdy wyruszasz z przedmieścia. Chcemy czystego powietrza i przestronnych chodników, na których nie musisz przeciskać się pomiędzy samochodami.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • tramwaj do wielu nowych dzielnic, w tym na Białołękę, Wawer i Włochy
  • wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza Warszawę
  • mieszanie zabudowy o różnych funkcjach
  • rozbudowa ścieżek rowerowych, wprowadzenie rowerów cargo i budowa stacji ładowania rowerów elektrycznych

Pełny program - już wkrótce.