W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Środowisko

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Warszawa przyjazna dla wszystkich zadba o Twoje zdrowie i wypoczynek. Powietrze będzie czyste, zieleń dostępna, a wspólna przestrzeń – wolna od odoru, odpadów i hałasu.

Na przeszkodzie stoją grupy uprzywilejowane. Deweloperzy wycinają miejską zieleń. Myśliwi polują w miejskich lasach, nie informując o tym mieszkańców. Środowisko jest dobrem wspólnym, jednak nie dbamy o nie wspólnie, lecz każdy martwi się o siebie. Jeżeli kogoś nie stać – truje się cudzymi spalinami.

Pragniemy Warszawy wolnej od smogu, dlatego rozwiniemy sieć ciepłowniczą i pomożemy w wymianie starych pieców. Znacznym źródłem zanieczyszczeń jest ruch uliczny, dlatego rozbudujemy transport zbiorowy, by mniejsza liczba pojazdów woziła większą liczbę osób. Będziemy przeciwdziałać wprowadzaniu zanieczyszczeń przez budowy i poprawimy gospodarkę odpadami. Miastu zapewnimy zrównoważony rozwój, który uwzględni potrzeby nasze, naszych dzieci i naszych wnuków. Stworzymy też system informujący mieszkańców na bieżąco o stanie środowiska.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • wszechstronne programy edukacyjne skierowane do dzieci i dorosłych
  • myślenie o środowisku w takich dziedzinach jak transport, mieszkania i planowanie przestrzenne
  • więcej zieleni, która chroni przed hałasem, zanieczyszczeniami i upałem
  • budowa punktów selektywnej zbiórki odpadów, kompostowników i lepsze altany śmietnikowe
  • klauzule środowiskowe w zamówieniach publicznych

Pełny program - już wkrótce.