W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Równość

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Bardzo wiele spraw w polityce podlega dyskusji. Choć w każdej z nich mamy własne zdanie, to nikomu nie odmawiamy prawa do polemiki, pytań, wątpliwości i składania alternatywnych propozycji. W jednej sprawie musimy jednak zachować całkowitą stanowczość, bo bez tego poprzednie zdanie traci sens: nie godzimy się pod żadnymi warunkami na odmawianie drugiemu człowiekowi poczucia godności.

Nie interesuje nas, jaki miałby temu służyć pretekst. Nieważne, czy ktoś jest prześladowany jako kobieta, osoba homoseksualna bądź transpłciowa, przybysz z innego kraju czy wręcz osoba o nietypowej urodzie. We wszystkich tych przypadkach i wielu innych prześladowanie jest niedopuszczalne, a obowiązkiem miasta jest stanąć mu na przeszkodzie.

Dlatego będziemy chronić wszystkie grupy narażone na przemoc ze strony otoczenia. Wszystkim mieszkańcom i mieszkankom zapewnimy nie tylko urzędowe wsparcie, ale także edukację: jak się bronić, jak bronić innych i jak wystrzegać się nieumyślnego udziału w prześladowaniu. Wygra Warszawa, jeżeli wygramy wszyscy, a do tego musimy być równi.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • wdrożenie procedur antydyskryminacyjnych w każdej jednostce miejskiej
  • utworzenie Centrum Społeczności LGBT+
  • finansowanie przez miasto dodatkowych zajęć szkolnych o zdrowiu i płciowości
  • pula mieszkań i hosteli interwencyjnych dla osób zmagających się z przemocą domową
  • ułatwienie dostępu do antykoncepcji awaryjnej i opieki ginekologicznej

Pełny program - już wkrótce.