W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Mieszkania

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Pracujesz cały dzień i czasami pół nocy. Masz prawo do wypoczynku i bezpieczeństwa, które znajdziesz tylko w domu. Dom to miejsce, z którego nie można Cię wyrzucić i którego nikt Ci nie zabierze za jedną spóźnioną płatność czynszu lub kredytu.

Codziennością dwóch milionów warszawiaków jest niepewność jutra. Czynsz to często połowa, a nawet dwie trzecie ich pensji. Rynek dyktuje niekorzystne warunki umów. Już ponad dwa tysiące warszawiaków mieszka na ulicy.

Rozwiązania szukaliśmy w Barcelonie, Amsterdamie, Göteborgu i Wiedniu. Są nim niedrogie mieszkania w dobrym standardzie, budowane przez miasto i dlatego wynajmowane na uczciwych zasadach. Zamiast połowę pensji, wydasz na czynsz jedną trzecią. Nie wpadniesz w długi i nie dostaniesz wypowiedzenia umowy z dnia na dzień. Będziesz mieć dobrych i życzliwych sąsiadów, bo miasto nie pozwoli na podział na osiedla dla bogatych i osiedla dla biednych. Do szkoły, przychodni i parku będziesz mieć dwa kroki, bo planowanie przestrzenne podporządkujemy Twoim potrzebom, a nie upychaniu samochodów w korkach.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • 50 tysięcy nowych mieszkań w 10 lat
  • spadek czynszów: za 1400 złotych wynajmiesz mieszkanie trzypokojowe
  • parki, chodniki i usługi tuż za rogiem, zamiast ulic jak pasy startowe
  • powołanie pełnomocnika do spraw ochrony lokatorów

Pełny program - już wkrótce.