W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Kultura

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Kultura to nie tylko prestiżowe i kosztowne festiwale. Nie jest zabawą dla wybranych, lecz potrzebą każdego człowieka. Upodobań i obycia nie powinno się dziedziczyć, lecz zdobywać dzięki codziennym, żywym kontaktom ze sztuką i rozrywką. Kultura powinna być przede wszystkim dostępna.

Musimy na nowo przemyśleć, po co istnieją instytucje kultury. Chcemy, by pełniły rolę edukacyjną, tworzyły więzi społeczne i uwrażliwiały na otaczający świat. Organizowane przez nie zajęcia i wydarzenia powinny być bezpłatne, a osoby, które je prowadzą, powinny być zatrudnione na stałe. Ceny biletów na wydarzenia odpłatne nie powinny być barierą, dlatego stworzymy Warszawski Fundusz Kultury, który pokryje znaczną część kosztów.

Kultura jest narzędziem budowy lokalnych społeczności i demokracji. Dlatego wzmocnimy istniejące Miejsca Aktywności Lokalnej, których pracownicy już znają lokalne potrzeby kulturowe. Stworzymy podobne miejsca tam, gdzie ich wciąż brakuje. Pracę placówek publicznych uzupełnimy systemem małych i średnich grantów dla organizacji pozarządowych i grup artystycznych.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • bezpłatne zajęcia w Domach Kultury i darmowy wstęp do wszystkich miejskich muzeów
  • dofinansowanie bibliotek, by miały większe zbiory i były dłużej otwarte
  • program rezydencji artystycznych miasta
  • równy dostęp do miejskich wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami
  • dofinansowanie instytucji kultury prowadzących programy edukacyjne

Pełny program - już wkrótce.