W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Edukacja

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Polska szkoła segreguje. Od dzieci zamożnych rodziców oczekuje się dobrych stopni. Dzieciom z biedniejszych rodzin wyznacza się rolę nieuka. Warszawa segreguje dodatkowo: to, czy dziecko znajdzie miejsce w żłobku lub pójdzie do dobrej szkoły, zależy od tego, czy mieszka w „dobrej” dzielnicy.

Potrzebujemy więcej ducha współpracy. Nauczymy uczniów działania grupowego, a nauczycielom i szkołom ułatwimy wspieranie siebie nawzajem. Pomoc powinna wędrować przede wszystkim do szkół, które mają problemy, a nie do tych już i tak najlepszych. Sukces trzeba przestać mierzyć rankingami i wynikami egzaminów, a zacząć utożsamiać z kształtowaniem postaw obywatelskich.

Niszczycielska reforma edukacji odebrała nauczycielom poczucie bezpieczeństwa. Coraz więcej doświadczonych osób odchodzi do szkół prywatnych lub zmienia zawód. Samorząd może im pomóc, podnosząc wynagrodzenia, wyrównując dodatki motywacyjne i zapewniając pomoc prawną w przypadkach, gdy pracownik jest prześladowany z powodów ideologicznych i politycznych.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • nowe przedszkola, żłobki i szkoły w miejscach, gdzie dziś ich brakuje
  • przywrócenie publicznych stołówek
  • powołanie zespołu ekspertów i praktyków edukacji, który przygotuje całościowy program ulepszeń
  • etat dla psychologa w każdej szkole
  • w szkolnictwie zawodowym łączenie nauki z praktykami w zakładach pracy

Pełny program - już wkrótce.