W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Demokracja

Już za kilka dni odsłona pełnego programu.

Czy wiesz jak nazywa się burmistrz Twojej dzielnicy? A jego zastępca odpowiedzialny za edukację? Ich decyzje dotyczą Ciebie i Twojej rodziny, ale ich nazwiska poznajesz raz na cztery lata, gdy zależy im na Twoim głosie. Na czas kadencji znikają w gabinetach i nie obchodzi ich, czy masz do nich sprawę.

Zza biurka nie widać krzywego chodnika na Twoim osiedlu. Dlatego wprowadzimy głębokie zmiany w tym, jak działa samorząd pomiędzy wyborami. Chcemy miasta otwartego, które słucha mieszkańców i szybko odpowiada na ich potrzeby. Dlatego zreformujemy Budżet Partycypacyjny w taki sposób, by większą szansę miały małe projekty, a ich realizacja była bliższa zamierzeniom projektodawców. Zwalczymy proceder przepychania w Budżecie Partycypacyjnym projektów, którymi miasto powinno się samo zająć.

Politycy wiedzą, że ich praca budzi wątpliwości i dlatego wolą podejmować ważne decyzje z dala od mieszkańców. Wprowadzimy mechanizmy gwarantujące nadzór nad pracą Ratusza i Rady Miasta. Zwiększymy udział mieszkańców i mieszkanek w podejmowaniu decyzji.

Dowiedz się więcej! Nasz pomysł na Warszawę to:

  • gruntowna reforma Budżetu Partycypacyjnego
  • Zwiększenie nakładów na biuro pomocy prawnej
  • najwyższy standard poszanowania prywatności przez miejskie usługi
  • wygodny dostęp do urzędów, również dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów i osób niemówiących po polsku
  • reorganizacja sesji Rady Miasta, by skończyć z odbieraniem głosu mieszkańcom

Pełny program - juz wkrótce.