W celu poprawienia wyglądu i działania strony KWW Jana Śpiewaka - Wygra Warszawa stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można zablokować tę możliwość za pomocą ustawień przeglądarki. Szczegółowe informacje o gromadzonych informacjach znajdują się tutaj.
KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa

Program

Wstęp

Połączyliśmy siły, aby wspólnie walczyć o miasto naszych marzeń. Przywrócimy Warszawę jej mieszkańcom. Miasto będzie realizowało swoje obowiązki i zapewniało każdemu dostęp do wygodnej przestrzeni publicznej, porządnej szkoły, dobrego szpitala.

Warszawę stać na to, aby poprawić perspektywy mieszkaniowe warszawiaków. Będziemy budować mieszkania i obniżać koszty utrzymania w stolicy. Polityka miejska musi służyć przede wszystkim mieszkankom i mieszkańcom, a nie deweloperom i wielkiemu biznesowi. Dlatego potrzebny jest nowy plan dla miasta.

Warszawa będzie miastem bez podziałów. Każda dzielnica jest ważna i potrzebuje inwestycji, każda osoba mieszkająca w tym mieście zasługuje na to, aby jej potrzeby były dostrzegane i zaspokajane. Niezależnie od wieku, miejsca pochodzenia, dzielnicy zamieszkania, wysokości zarobków, stanu zdrowia i sprawności, płci, orientacji czy koloru skóry każdy warszawiak i każda warszawianka będą czuli się u siebie. Potrzebujemy odważnych zmian już dziś, aby jutro cieszyć się czystym powietrzem, bezpiecznymi ulicami, przyjazną przestrzenią.

Wygra Warszawa solidarna, bezpieczna, zielona, otwarta, Warszawa, z której będziemy dumni. 

Nasz plan dla Warszawy

 1. Wybudujemy 50 tysięcy mieszkań
  W ciągu 10 lat stworzymy bazę 50 tysięcy nowych miejskich mieszkań na wynajem w przystępnej cenie 1400 zł za 48m2. 
 2. Obniżymy koszty utrzymania się w Warszawie
  Obniżymy ceny ciepła przez odzyskanie dla miasta kontroli nad SPEC, umożliwimy grupowe zakupy energii, żeby obniżyć mieszkańcom rachunki, przyłączymy lokale komunalne do miejskiej sieci ciepłowniczej.
 3. Zadbamy o jakość życia osób z niepełnosprawnościami i seniorów
  W każdej dzielnicy powstaną Lokalne Ośrodki Wsparcia, które zapewnią wszechstronną pomoc osobom niesamodzielnym oraz wsparcie dla ich opiekunów.
 4. Ograniczymy liczbę śmiertelnych ofiar wypadków do zera
  Zadbamy o bezpieczeństwo pieszych: wprowadzimy specjalne obszary ochrony pieszych, zabezpieczymy przystanki komunikacji miejskiej.
 5. Usprawnimy przemieszczanie się po Warszawie
  Skrócimy czasy dojazdów przez rozbudowę sieci tramwajowej, stworzymy wygodne węzły przesiadkowe, zlikwidujemy przejścia podziemne i kładki.
 6. Skończymy z patologicznym układem w ratuszu i wprowadzimy politykę miejską z prawdziwego zdarzenia
  Wprowadzimy jasne zasady i przejrzystość w instytucjach publicznych, zapewnimy pomoc prawną dla mieszkańców, usprawnimy działanie budżetu partycypacyjnego, będziemy słuchać głosu mieszkańców, bo to ich dobro jest naszym priorytetem
 7. Zapewnimy mieszkańcom dobre szkoły i przedszkola
  Zatrzymamy dobrych nauczycieli w szkołach publicznych przez skuteczny system motywacyjny, zmniejszymy klasy, wprowadzimy etaty dla psychologa w każdej szkole, przywrócimy publiczne stołówki i zadbamy o szkolenia równościowe dla nauczycieli.
 8. Poprawimy jakość powietrza w Warszawie
  Będziemy walczyć ze smogiem na wielu frontach: pomożemy finansowo mieszkańcom w wymianie pieca na nowoczesny, zainwestujemy w termomodernizację, zapewnimy tani, wygodny i szybki transport zbiorowy, który ograniczy ruch samochodów.
 9. Stworzymy przyjazną, zieloną przestrzeń 
  Zmienimy chaos na Placu Defilad w reprezentacyjny, dostępny dla każdego Park Centralny, stworzymy nowe skwery i parki, uwolnimy miasto od płacht reklamowych.
 10. Zainwestujemy w dostępną dla wszystkich rekreację
  Powiększymy ofertę zajęć w warszawskich parkach i dzielnicach, rozbudujemy siłownie plenerowe,  stworzymy nowe trasy dla rolkarzy i ścieżki biegowe z odpowiednią nawierzchnią, obniżymy opłaty wstępu na baseny.